Potrzebujesz pomocy przy zakupie? Napisz na invicta@invictawatch.pl

Invicta to firma zegarmistrzowska, której historia sięga 1837 roku. 

Misją założyciela firmy, Raphaela Picarda, było produkować dobre zegarki w przystępnej cenie. Firma powstała w 1837 roku w La Chaux-de-Fonds w Szwajcarii i pozostała w rodzinie Picard do rewolucji kwarcowej lat 70tych XXw. Przez ponad 100 lat firma z powodzeniem produkowała zegarki o wyjątkowym wzornictwie.

W 1959 roku przewodniczący Rady Obronnej ZSRR zamówił zegarki Invicta, jako ekskluzywne zegarki „swiss made”,  dla floty morskiej.

W 1991 potomkowie założycieli firmy zdecydowali się sprzedać firmę amerykańskiemu przedsiębiorstwu inwestycyjnemu, które przeniosło siedzibę do Bazylei.  Nowy właściciel postawił na produkcję zegarków wysokiej jakości, na automatycznych mechanizmach, ze szkłami szafirowymi ale dostępnych cenowo dla większości klientów.

W 2000 roku firma wyprodukowała swoje własne mechanizmy, których produkcja przeniesiona została do Technica Swiss Ebauche. Nowe elementy zegarków stanowiły szkieletowane mechanizmy oraz unikatowa technika pozłacania kopert.

Invitca swoją nonkonformistyczną postawą wprowadziła rewolucyjną serię zegarków unisex LUPAH SWISS CHRONOGRAPH z opatentowaną kopertą o nadzwyczaj dużym rozmiarze, sferycznym szkle, charakterystycznymi przyciskami i kolorowymi paskami. Poprzez odważny design, kolekcja wywołała wielką sensację. W 2002 roku Invicta należała do grupy firm oficjalnie używających mechanizmów ETA w swoich zegarkach.  Invicta należała wówczas do jednych z najszybciej rozwijających się szwajcarskich firm zegarkowych oferując wyraziste szwajcarskie zegarki po bardzo przystępnych cenach.

W 2004 Invicta oficjalnie przekształciła się w Invicta Watch Group.

W 2005 roku odnaleziony został próbny zegarek wyprodukowany w 1959 roku dla Radzieckiej Floty Morskiej. Na jego wzór powstała nowa kolekcja Russian Diver o średnicy 60mm i zabezpieczeniem koronki przytrzymywanym łańcuszkiem.

W 2006 roku Invicta założyła fundację Invicta Care Fundation. Działalność fundacji skoncentrowana jest na pomocy medycznej w najbiedniejszych regionach świata a jej misją jest służba, wzmacnianie i pomoc tym, którzy mieli mniej szczęścia w życiu.

W 2012 roku 36 zegarków Invicta wzięło udział w projekcie Invicta Edge of Space Watch Project. W żaden sposób niemodyfikowane modele wyniesione zostały do górnych warstw stratosfery. Na tej wysokości ciśnienie, temperatura i promieniowanie jest prawie identyczne jak w przestrzeni kosmicznej. Po 3 godzinach zegarki wróciły z ponaddźwiękową prędkością 1 Mach. W tym samym roku na Florydzie otwarty został pierwszy butik Invicta.

W 2013 roku firma wyróżniona została nagrodą Red Dot Award in Product Design za swój model Subaqua NOMA V. Jest to nagroda przyznawana innowacyjnym i bardzo charakterystycznym produktom.

Obecnym prezydentem Invicta Watch Group jest mistrz zegarmistrzostwa Eyal Lalo. Marka dziś cieszy się niezwykłą popularnością i choć zmieniła nieco swój profil wzornictwa, to nadal kierowana jest do szerokiego grona nabywców marzących o dobrym zegarku w rozsądnej cenie.

Charakterystyczne wzornictwo

Zegarki Invicta cechuje również ciekawy wygląd. Cechą charakterystyczną dla tej marki są duże koperty męskich zegarków, które doskonale podkreślają męskie nadgarstki. Natomiast zegarki damskie są bardzo delikatne i często dodatkowo zdobione.

Doskonały mechanizm

Wprawdzie marka Invicta w dużej mierze zrezygnowała z ręcznie nakręcanych mechanizmów, ale w zamian za to w zegarkach montowane są wysokiej jakości mechanizmy automatyczne i kwarcowe, japońskie Seiko, szwajcarskie Ronda i Sellita. Dzięki temu można mieć pewność, że zegarek posłuży nam długie lata.

Cena

Jedną z charakterystycznych cech zegarków Invicta jest ich niska cena. To właśnie ona sprawia, że jest to obecnie jedna z najpopularniejszych marek na świecie, w szczególności w USA. Wysoka jakość, elegancki wygląd i niewygórowana cena to cechy, które bezpośrednio wpływają na to, że grupa miłośników tej marki stale rośnie.